wtorek, 4 sierpnia 2009

FurniCouture

Napisała do mnie Pani Anita, właścicielka studia FurniCouture, które zajmuje się renowacją mebli. Efekty są oryginalne i bardzo odważne. Poniżej kilka słów od autorki i przykładowe realizacje.

Pomysły na wygląd mebli czerpię z różnych źródeł. Kocham kolory, kontrasty, różne faktury tkanin, interesuje się modą, więc wszystkie te składniki mają w jakimś stopniu wpływ na moje prace. Czasami widzę mebel i oczami wyobraźni kreuje go w głowie.Wiem jak będzie wyglądał od koloru przez tkaninę aż po wykończenie. Zależy mi na tym ,żeby moje meble nie były nudne i brązowe - bo takich jest pełno w sklepach.
Realizujemy projekty które powstały w wyobraźni klienta służymy przy tym poradą i pomocą w wyborze materiałów, mebli ,tkanin.
Meble ,które poddaję renowacji ,czasami wymagają ogromnego wysiłku, aby przywrócić je do stanu użyteczności. Dziury po kornikach, warstwy lakieru które trzeba zedrzeć, szlifowanie... Ale myśl o efekcie końcowym powoduje, że chce się to robić bez względu na to ile czasu to wszystko zajmuje.
Jaki był najtrudniejszy projekt? Nie ma trudnych projektów.Uwielbiam wyzwania:)


4 komentarze:

  1. Cieszę się, że trafiłam na Twojego bloga. Będę stałą bywalczynią jak pozwolisz ;-). Masz świetne oko do inspiracji. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. dzięki:) tylko się nie wystrasz jak zacznę wrzucać zdjęcia z mojej meblowej twórczości.

    OdpowiedzUsuń
  3. Meble FURNICOUTURE są po prostu cudne, unikalne i takie świeże - jeden mebel może mi "zrobić" cały wystrój przedpokoju lub gabinetu, po prostu więcej takich wpisów proszę!!! i pozdrawiam. Lookacz

    OdpowiedzUsuń