czwartek, 4 kwietnia 2013

Książki i obrazy

Znam jedną osobę, która bardzo lubi książki (posiadać i czasami czytać jak ma czas) i nie tak dawno pytała mnie o pomysły na małą biblioteczkę. Moim zdaniem w jej mieszkaniu dodatkowo można by też powiesić kilka zdjęć/obrazków/plakatów na ścianach, bo nie ma ani jednego!
Dzisiaj znalazłam na dysku zdjęcia-inspiracje, które zostały z moich poszukiwań.
28 komentarzy:

 1. ach, ten plakat z "oczami" to bym bardzo chciała mieć! gdzie taki można kupić? może ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz sobie takie coś wydrukować sama :).

   Usuń
 2. Osoba kochająca książki zamiast obrazów na ścianie powiesi raczej kolejne półki z książkami:) regały są rewelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem jak to się dzieje, ale przeglądając inspiracje wnętrzarskie z udziałem obrazów i książek nie ma praktycznie zdjęcia, które by mi się nie podobało. Jednocześnie próbując zastosować tego typu dekoracje w swoim domu, nie zawsze przed moimi oczami ukazuje się pożądany efekt? Czy rzeczywiście za każdym razem coś robię nie tak? Mam wrażenie że w dużej mierze sprawa dotyczy złego dobierania wielkości ramek... No cóż może kiedyś uda mi się stworzyć takie cuda jak na załączonych fotografiach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może warto poprosić o pomoc kogoś kto ma oko do obrazków i ramek oraz ich rozmieszczania na ścianie, Powodzenia:)

   Usuń
 4. Piękne wnętra i piękne obrazy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Regały z książkami idealnie dopasowane do pokoju :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I książki i obrazy super:) Chyba tylko w tym przypadku mozna powiedzieć, że od przybytku głowa nie boli:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze zastanawiam się jak jeszcze upchać więcej książek:) natomiast obrany do mnie nie przemawiają.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj przydałaby mi się taka duża biblioteczka:) Wreszcie wszystkie książki miałabym w jednym miejscu!

  OdpowiedzUsuń
 9. taka ilość książek to byłby raj !

  OdpowiedzUsuń
 10. wieczór w takim kąciku to idealny wieczór

  OdpowiedzUsuń
 11. Książki i obraz to dwie rzeczy, które powinny być w każdym wnętrzu. Bez nich pomieszczenie byłoby po prostu puste... Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mi się podoba półka z książkami pokazana na przedostatnim zdjęciu. Dzięki temu, że nie ma ścian bocznych, nie jest masywna i nie rzuca się tak w oczy, a całą uwagę skupiają książki i płyty. Dodatkowo domyślam się, że mamy możliwość przestawiania wysokości tych półek, co jest bardzo praktyczne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Moim zdaniem zawsze warto w jakiś fajny sposób zagospodarować ścianę :). Widziałem już projekty, w których robiło się w ścianie małe wgłębienie i podświetlało aby jeszcze bardziej wyeksponować obrazy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobry wieczór,
  Obrazy lubię, i nawet na ścianach, ale skoro biblioteczka to i półki na ścianach, no chyba, że ów Ktoś ma duże mieszkanie. :) Inna kwestia, że książki---z mojej perspektywy--- się przede wszystkim czyta.

  OdpowiedzUsuń
 15. Też lubię książki i nie mam ich gdzie upychać, Taka biblioteczka na ścianie to super pomysł. Szczególnie podoba mi się ta na przedostatnim zdjęciu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nigdy nie lubiłam przestrzeni z gołymi ścianami. Obrazy dodają dużo do ogólnego wizerunku pomieszczenia, jak i opisują właściciela.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie wszystkim podobają się "zatłoczone" ściany, niektórzy wolą jeden, ale porządny obraz. Jednak taka multi - stylizacja daje fajne efekty.

  OdpowiedzUsuń
 18. Powiem szczerze, że urzekły mnie niektóre stylizacje. Dla mnie niesamowicie klimatu dopełnia drewniana podłoga, która wygląda czasami elegancko, a czasami sprawia wrażenie lekko zaniedbanej. Świetny efekt.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo ślicznie, unikalny wygląd i pasuję! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń